پنجره کشویی AS 74

اطلاعات پروژه

پنجره کشویی AS 74


همانطور که می دانیم  90%  درب و پنجره را شیشه تشکیل  میدهد که در صورت استفاده از شیشه های دوجداره ماشینی می توان 90% عایق بندی پنجره را تضمین نمود.

همچنین 5% از از اتلاف انرژی  درب و پنجره ها به جهت هوابند نبودن آنها  و کوران هوایی است  که درصورت ساخت صحیح و استفاده از درزگیر و لاستیک های مناسب و با کیفیت پنجره هوابند خواهد بود.

متخصصین صنعت آلومینیوم طراحی نوع جدیدی از پروفیل آلومینیوم را به نام  ترمال بریک (پنجره کشویی AS 74)  انجام دادند. پروفیل های ترمال بریک از دو فریم داخلی وخارجی تشکیل شده اند که توسط یک عایق پلی آمیدی که در وسط این دو  سطح  قرار میگیرد به هم متصل می شوند.

(این اتصال توسط دستگاه پرس انجام می شود) و در نهایت  به آن پروفیل ترمال بریک می گویند. کلمه Thermal Break  یعنی شکست حرارتی که در این سیستم به دلیل  شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت این عنوان به آن اطلاق می شود.
نکته ی قابل تامل در سیستم درب و پنجره  ترمال بریک  همسویی ضریب انبساط  طولی  پلی آمید با  آلومینیوم  در شرایط جوی متفاوت می باشد.

(بحث سرما گرما و انقباض و انبساط) این تیغه ی پلی آمیدی مانع انتقال حرارت ازیک سطح به سطح دیگر می شود.

به طوری که هیچگونه انتقال حرارتی از طریق پروفیل آلومینیومی چارچوب یا لنگه انجام نمی شود  و در نتیجه مانع از افت شدید حرارت و برودت دمای محیط داخل ساختمان شده و نهایتا باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و انرژی می گردد.

همچنین باعث افزایش طول عمر دستگاه های مولد حرارت ( در فصل سرما) و برودت (درفصل گرما) می گردد.
از مزایای این تیغه پلی آمیدی بالابودن استحکام  مقاومت در برابر فشار مواد شیمیلیی  اشعه  UV  و طول عمر بالامی باشد.